پاورقیداستان جهان
موضوعات داغ

برندگان جایزه ادبی نیوبری بخش چهارم

آثار برندگان جایزه ادبی نیوبری

یعقوب را دوست داشتم

نویسنده: کاترین پترسون |مترجم: بیتا ابراهیمی |ناشر: پیدایش

راوی کتاب، دختری نوجوان است که یک خواهر دوقلو دارد. او بزرگ‌تر از کارولین، خواهرش دوقلویش، است. او دختر سالمی است ولی کارولین هم از او ضعیف‌تر است. کارولین بخاطر ضعیف بودن و زودبیمار شدن همه توجه خانواده را به خودش جلب کرده است.
این تنها موضوعی نیست که راوی را نگران می‌کند. کارولین از او زیباتر است و ساز می‌زند اما راوی، سوار قایق می‌شود و خرچنگ صید می‌کند تا به اقتصاد خانواده کمک کند. در جزیره‌ای که آن‌ها زندگی می‌کنند دختران امید چندانی برای عاشق شدن و ازدواج کردن ندارند. بجز معلم جوان مدرسه که او هم نامزد دارد مرد جوانی در جزیره نیست.

کتک‎خور سلطنتی

نویسنده: سید فلاش من |مترجم: نسرین نوش امینی | ناشر: هوپا

کودک یتیمی است در دربار سلطنتی به عنوان کتک‌خور شاهزاده‌ انجام وظیفه می‌کند. وظیفه او این است که هر وقت شاهزاده‌ی لوس و ننر کار نادرستی انجام داد یا درسش را بلد نبود تنبیه شود تا شاهزاده عبرت بگیرد!
جمی آرزو دارد که دوباره به آب‌راه‌های فاضلاب برگردد و همانند پدرش با گرفتن موش زندگی‌اش را تامین کند.
روزی شاهزاده ننر تصمیم می‌گیرد از قصر فرار کند و کتک‌خور را هم وادار می‌کند با او همراه شود و به این ترتیب آن‌ها درگیر اتفاقاتی می‌شوند که برای هر دو درس‌هایی دارد.

آقای هنشاو عزیز

نویسنده: بورلی کلی یری | مترجم: مژگان کلهر | ناشر: پیدایش

لی سیزده ساله در کلاس دوم دبستان از طرفداران بوید هنشاو است. هنگامی که آموزگار کلاس ششم از دانش آموزانش می خواهد که هر یک به نویسنده ای نامه بنویسند لی، اقای هنشاو را انتخاب می کند و کلی سوال برای او می فرستد. اقای هنشاو نیز در پاسخ چند سوال برای او می فرستد. لی با پاسخ دادن به این سوال ها به نوشتن علاقمند می شود و به توصیه اقای هنشاو یادادشت های روزانه اش را می نویسد. نوشتن به او کمک می کند که راه حلی برای مشکلاتش پیدا کند.

۰
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن