پاورقیداستان جهان
موضوعات داغ

برندگان جایزه‌ی ادبی من‌ بوکر بخش هفتم

از ابتدا تا امروز

تالار گرگ | هیلاری مانتل |  مترجم: علی‌اکبر قاضی‌زاده | کتابسرای تندیس

در دربار بی‌رحمانه‌ی پادشاه هنری هشتم، تنها یک مرد، جرأت به خطر انداختن زندگی‌اش را برای به دست آوردن دل پادشاه و رسیدن به مدارج بالای سیاسی دارد. انگلیس در دهه‌ی ۱۵۲۰، در آستانه‌ی فاجعه‌ای بزرگ قرار دارد.

اگر پادشاه بدون داشتن یک جانشین مذکر، از میان برود، ممکن است کشور به وسیله‌ی جنگ‌های داخلی به کلی نابود شود. هنری هشتم قصد دارد تا ازدواج بیست ساله‌اش را ملغی کرده و با آن بولین ازدواج کند، درحالی که پاپ و اکثریت اروپا با این تصمیم او مخالفند. این طلب پادشاه، باعث کشته شدن مشاور کارآمدش، کاردینال ولسی شده و زمینه ی ایجاد خلأ در ساختار قدرت را فراهم می کند…

ببر سفید آراویند آدیگا | مترجم: مژده دقیقی | انتشارات نیلوفر

کتاب ببر سفید با معرفی یک استعداد ادبی بزرگ، داستانی با ظرافتی درخشان، تعلیقی برجسته و اخلاقیاتی سوال برانگیز است که توسط راوی حساس، مسحورکننده و بی نظیر خود روایت می‌شود. ببر سفید در در این داستان، مرد هندی و روستایی تنگدستی به اسم بالرام هالوای است.
جاه‌طلبی و بلندپروازی این شخصیت، او را به قله‌ی تجارت هند می‌رساند. با انتشار خبر سفر قریب‌الوقوع نخست وزیر چین به شهر بنگلور، بالرام برای او نامه‌ای می‌نویسد و در آن، چگونگی تغییر شرایط و تجربه‌اش در تبدیل از یک راننده و خدمتکار به یک خانواده‌ی ثروتمند هندی را شرح می‌دهد…

خدای چیزهای کوچک |  ارونداتی روی | مترجم: گیتا گرکانی | نشر علم

کتاب، داستان زندگی یک خانواده‌ی ثروتمند هندی را روایت می‌کند که در یک روز سرنوشت ساز در سال ۱۹۶۹ برای همیشه تغییر می‌کند. استا و راحل، دوقلو های هفت ساله، زندگی‌شان را در آشفتگی جبران‌ناپذیری می‌یابند، وقتی که دختر عموی کم سن‌و‌سال‌شان، سوفی از راه می‌رسد. خدای چیزهای کوچک نقطه‌ی تحولی است که برای نویسنده‌اش، مسیر حرفه‌ای پراهمیت نویسندگی داستان و تفسیر مسائل سیاسی را به ارمغان آورده است.

خرید آنلاین کتاب از کتابفروشی کاواک

۱+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن