پاورقیداستان جهان
موضوعات داغ

برندگان جایزه‌ی ادبی من‌ بوکر بخش ششم

از ابتدا تا امروز

گردهمایی | آن انرایت | مترجم: کیومرث پارسای | انتشارات روزگار

آن انرایت، نویسنده‌ای استثنایی با مقام و منزلت بین‌‎المللی و یکی از مستقل‌ترین صاحب‌نظران ایرلندی است. رمان گردهمایی او، تصویری اثرگذار و تکان‌دهنده را از یک خانواده‌ی بزرگ ایرلندی ارائه می‌کند که با ترکیب شعرگونگی عصر قدیم و غافل‌گیری‌ها و شوک‌های عصر جدید، روح تازه‌ای در کالبد سنت‌های ادبی ایرلند می‌دمد. ۹ فرزند باقی‌مانده از طایفه‌ی هگارتی، به خاطر لیام، برادر خودرأی و خیره‌سرشان که در دریا غرق شده است، در شهر دوبلین گرد هم می‌آیند.

خواهرشان ورونیکا، جسد را پیدا کرده و نزد خود نگه می‌دارد تا از رازی که بین او و لیام وجود داشته است محافظت کند، اتفاقی که در زمستان ۱۹۶۸ در خانه‌ی مادربزرگ‌شان به وقوع پیوست. انرایت، داستان خیانت‌ها و رستگاری‌های سه نسل را روایت می‌کند و با هوش و استعداد مثال‌زدنی و به یادماندنی خود، جهانی جدید به روی چشم مخاطب می‌گشاید. رمان گردهمایی، داستانی صریح، خردمندانه و روشنگرانه از یک خانواده است. 

گیاهخوارهان کانگ | مترجم: مرضیه‌سادات هاشمی‌پور | انتشارات ماهابه 

قبل از دیدن یک کابوس، زندگی برای یئونگ‌ های و همسرش به شکلی عادی سپری می‌شد. اما زمانی که افکاری مرگ‌بار و خونین، یئونگ های را به سوی جنون سوق می‌دهد، او تصمیم به پالایش ذهن خود می‌گیرد و خوردن گوشت را کنار می‌گذارد. تصمیم شخصیت اصلی کتاب به آغاز یک زندگی گیاه‌گونه، در کشوری که آداب و رسوم اجتماعی با تأکید زیادی محترم شمرده می‌شوند، ناهنجاری شوکه‌کننده‌ای به حساب خواهد آمد. هنگامی که این عصیان منفعلانه‌ی یئونگ های، شکل شدیدتر و نگران کننده‌تری به خود می‌گیرد، رسوایی، سوءاستفاده و حس بیگانگی، موجب غرق شدن او در اعماق گرداب رویاهایش می‌شود. این تلاش مخاطره آمیز یئونگ های، با ایجاد دگرگونی تمام عیار در ذهن و بدنش، از او انسانی کاملا متفاوت با گذشته می‌سازد.

میراث گمشدگیکران دسای | مترجم: مامک بهادرزاده | ناشران: آوین و پارسه

در خانه‌ای دورافتاده و رو به زوال در دامنه‌ی کوه کانچنجونگا، قاضی پیر و کج خلقی زندگی می‌کند که می‌خواهد تا زمان رسیدن نوه‌اش، سای[که به تازگی پدر و مادرش را از دست داده]در آرامش و سکوت بازنشسته شود. آشپز پرحرف قاضی، از سای مراقبت می‌کند اما بیشتر ذهن او را پسرش، بیجو به خود مشغول کرده است. بیجو به شکل غیرقانونی در نیویورک زندگی می‌کند و دائما در حال تغییر شغل خود از رستورانی به رستوران دیگر است.

وقتی که شورش نپالی‌ها در کوهستان، رابطه‌ی عاشقانه و تازه شکل گرفته‌ی سای با معلم نپالی جذابش را مورد تهدید قرار می‌دهد و زندگی‌شان را درگیر آشوب و هرج و مرج می‌سازد، این دو مجبور می‌شوند تا با ارزش‌ها و علایق متضاد یکدیگر رو به رو شوند.

خرید کتاب از کاواک

۲+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن