#هم‌دلی
موضوعات داغ

انجمن ققنوس

جمعیت حمایت از بیماران سوخته

انجمن ققنوس

حمایت از بیماران سوختگی

مدتها بود که نیاز به یک انجمن فعال و قوی در زمینه‌ی حمایت از بیماران سوخته احساس میشد. پزشکان و خیرین محترم از سالها قبل در این زمینه گام برداشته بودند ولی به علت مشکلات موجود در سر راه این انجمنها، نتیجه مطلوب و مورد نظر حاصل نشده بود. در تلاشی جدید، در سال ۱۳۹۲ گروهی از افراد دلسوز گرد هم آمدند و هیئت مؤسس انجمن حمایت از بیماران سوخته را تشکیل دادند و اقدامات لازم برای اخذ مجوز و ثبت رسمی آن آغاز شد. اولین اطلاعیه شروع به کار انجمن در کنگره کشوری سوختگی در سال ۱۳۹۲ و شروع به کار رسمی و عضوگیری انجمن از کنگره کشوری سوختگی در سال ۱۳۹۳ آغاز گردید. خوشحال هستیم که استقبال از این تشکل مردم نهاد خوب بوده است و افراد زیادی دستان متبرک خود را برای یاری به سوی هیئت مؤسس دراز کرده اند. امیدوار هستیم این نیت و اقدام خیر مقبول درگاه یاری گر توانا قرار گیرد و بتواند از درد و رنج بیماران سوخته کاسته و زندگی بهتری را برای آنها رقم بزند.
همانطور که میدانید به علت عدم پیشگیری مناسب، آموزش ناکافی، سهل انگاری افراد و نیز استاندارد نبودن فضای فیزیکی و وسایل گرمایشی و پخت وپز شیوع سوختگی در ایران بیش از حد تصور می باشد. این میزان از کشورهای مشابه از نظر اقتصادی – اجتماعی هم بیشتر است.
از طرف دیگر امکانات درمانی در سطح کشور ناکافی بوده و بیماران سوخته با مرگ و میر و عوارض بیش از حدی مواجه هستند. همچنین افراد سوخته ای که زنده می مانند با مشکلات عدیده جسمی، روحی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی مواجه می شوند.
انجمن حمایت از بیماران سوخته امیدوار است بتواند در کاهش میزان سوختگی، بهتر شدن پیشگیری، آموزش عمومی، بهبود درمان و حمایت مادام العمر از بیماران سوخته گامهای مؤثری بردارد.
بدیهی است همفکری نخبگان جامعه، همکاری مردم و خیرین عزیز در تأمین منابع و امکانات لازم، حسن نیت مسئولین در اصلاح قوانین و انجام اقدامات مناسب در استاندارد سازی وسایل، تجهیزات و فضاهای فیزیکی، همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ایجاد بخشهای مناسب سوختگی و تأمین هزینه های درمان این بیماران و نیز بازتوانی جسمی، روحی و اجتماعی در دست یافتن به این اهداف نقش اساسی خواهد داشت.
به امید روزی که هیچ انسانی نسوزد و اگر خدای ناکرده دچار این صدمه شد حمایت مناسب و کافی از او انجام شود.
امیدوار هستیم بتوانیم با جلب نظر جنابعالی که این متن را مطالعه می فرمایید، افتخار این را داشته باشیم که عضو این انجمن باشید و از حمایت معنوی و مادی شما برخوردار گردیم.

تماس با انجمن

آدزس دفتر انجمن: تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از میرداماد – خیابان رشید یاسمی – بیمارستان سوختگی شهید مطهری – ساختمان اداری – طبقه دوم – مرکز تحقیقات سوختگی – دفتر انجمن حمایت از بیماران سوخته

شماره تماس:

 ۸۸۷۷۰۰۴۹ – ۰۲۱

آدرس ایمیل انجمن خیری ققنوس

آدرس وبگاه انجمن ققنوس

 

برچسب‌ها

پیمان ملک‌زاده

مدیر امور اجرایی و کارشناس تولید محتوا، علاقه‌مند به ادبیات و...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن