تازه‌های نشرداستان جهانزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

از گرگ‌ومیش تا خاموشی دریا

تازه های نشر

کتاب گرگ‌ومیش هوای خردادماه

پدید‌آورنده: احمد زیدآبادی | ناشر: نشر نی

در این میان، شایعاتی در مورد محتوای اخطار مهاجرانی به یزدان‌پناه [صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول روزنامه‌ی آزاد] در این‌جا و آن‌جا پخش شد؛ از جمله این‌که زیدآبادی چریک است. و یا این‌که او با سپردن سردبیری روزنامه‌اش به من، گوشت را به دهان گربه داده است. یزدان‌پناه اما همچنان از افشای آن‌چه بین او و مهاجرانی رد و بدل شده بود، خودداری می‌کرد. غروب آن روز او با حالتی غمزده به من گفت که به دادگاه انقلاب احضار شده و پس از حضورش در آن‌جا، قاضی مقدس با او محترمانه برخورد نکرده است.
یزدان‌پناه اضافه کرد که احضاریه‌ای هم برای من روی میز قاضی مقدس دیده است. من تا آن زمان چنان در کار روزنامه غرق شده بودم که حتی متوجه فضای اطرافم نمی‌شدم. توضیح یزدان‌پناه درباره‌ی احضارش به دادگاه انقلاب، مرا به خود آورد. از او پرسیدم که آیا برای برکناری من تحت فشار است؟ او به گونه‌ای ابهام‌آمیز ماجرا را شرح داد و من از سخنان او چنین برداشت کردم که مهاجرانی او را تهدید کرده است که یا مرا از سردبیری کنار بگذارد و یا این‌که روزنامه توقیف خواهد شد. مهاجرانی البته این را هم گفته بود که منظورش منع حضور کامل من در روزنامه‌ی آزاد نیست و می‌توانم عضوی عادی از تحریریه‌ی آن باشم.

کتاب با طرح خنده‌ای

پدید‌آورنده: روزبه حسینی | ناشر: افراز

این کتاب مجموعه ۲۵ گفتار درباره سمندریان است که درباره زندگی و آثار این کارگردان تئاتر هستند. اسامی افرادی که نوشتارشان در این کتاب چاپ شده، عبارت است از : علی رفیعی، آربی اُوانسیان، جعفر والی، منصور کوشان، عباس معروفی، محمد چرم‌شیر، ناصر زراعتی، قطب‌الدین صادقی، اسماعیل محرابی، مسعود بهنود، پرویز پورحسینی، آتیلا پسیانی، حسین پاکدل، بهروز غریب‌پور، محمد ابراهیمیان، حسین کیانی، کیومرث مرادی، افسانه ماهیان، شکرخدا گودرزی، رامتین شهبازی، رضا آشفته، بهزاد صدیقی، علی عظیمی‌نژادان و روح‌الله جعفری

کتاب خاموشی دریا

پدید‌آورنده: ورکور | مترجم: حسن شهید نورایی | ناشر: وال

رمانی فرانسوی است که ژان بروله با نام مستعار ورکور، آن را در طول تابستان سال ۱۹۴۱ به رشته ی تحریر درآورد. این رمان که به شکلی مخفیانه در پاریس تحت اشغال آلمانی‌ها انتشار یافت، خیلی زود به نمادی از مقاومت فکری و فرهنگی در برابر اشغال‌گران آلمانی تبدیل شد. در داستان رمان خاموشی دریا، پیرمردی به همراه برادرزاده‌اش از طریق صحبت نکردن با افسری آلمانی که خانه‌شان را اشغال کرده، در برابر نیروهای متجاوز، از خود مقاومت نشان می‌دهند.

افسر آلمانی، در گذشته آهنگساز بوده و رویای شکل‌گیری رابطه‌‍ای برادرانه میان ملت‌های فرانسه و آلمان را در سر می‌پرورانده، اما اکنون تحت تأثیر تبلیغات و پروپاگاندای نازی‌ها قرار گرفته است. این تأثیر ذهنی، زمانی از بین می‌رود که او متوجه می‌شود، هدف ارتش نازی نه تنها ساخت‌وساز و آبادانی نیست، بلکه تخریب و ویران‌گری است. از این رو، تصمیم می‌گیرد تا به منظور جنگیدن در جبهه ی شرقی، فرانسه را ترک گوید و رهسپار راهی شود که خودش آن را «سفری به جهنم» می‌نامد.

خرید اینترنتی کتاب از کاواک

 

۰
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن