تازه‌های نشرداستان ایرانداستان جهان
موضوعات داغ

از پطرزبورگ تا کشف رمز

تازه های نشر

کتاب پطرزبورگ

 آندری بیه‌لی | مترجم: فرزانه طاهری | نشر مرکز

این کتاب اولین بار در سال ۱۹۱۳ در جُنگ ادبی سیرین در روسیه به چاپ رسید و در سال ۱۹۱۶ بصورت کتاب منتشر گردید. در ابتدا استقبالی از آن به عمل نیامد و تا نزدیک به نیم قرن پس از آن به انگلیسی ترجمه نشد اما این اثر امروزه شاهکار تلقی می‌شود. ولادیمیر ناباکوف این رمان را پس از «اولیس» اثر جیمز جویس، «مسخ» اثر کافکا و پیش از «در جستجوی زمان از دست رفته» اثر پروست، یکی از چهار شاهکار قرن بیستم دانسته است. داستان در شهر سنت پطرزبورگ می‌گذرد، طی سال‌های انقلاب روسیه.

کتاب فرزند پنجم

دوریس لسینگ | مترجم: مهدی غبرائی | نشر ثالث

رمان فرزند پنجم، اثر دوریس لسینگ (که تولد کودکی عجیب و غیرانسانی را در کانون توجه خود دارد) به کاوش در عدم تمایل جامعه به درک بی‌رحمی موجود در میان انسان‌ها می‌پردازد. هرت و دیوید لووات، صاحب چهار فرزند بوده و توانسته‌اند بر خلاف جریان های اجتماعی انگلستان در دهه ی ۱۹۶۰، محیط آرام و شرایط خوبی را در خانه و خانواده‌ی خود ایجاد کنند. با این که جرم و آشوب بسیاری در پیرامون محیط زندگی لووات‌ها به چشم می‌خورد، آن‌ها اطمینان دارند که شیوه‌ی زندگی سنتی‌شان، از این خانواده در برابر خطرات دنیای بیرون محافظت خواهد کرد،تا این که رمان فرزند پنجم آن‌ها به دنیا می‌آید.

کتاب کشف رمز

مای جیا | مترجم: حامد وفایی | انتشارات ققنوس

کشف رمز عنوان داستانی از نویسنده معاصر چینی مای جیا است که اغلب به جهت آثارش در حوزه داستان‌های جاسوسی و پلیسی شهرت یافته است. مای جیا به سبب نگارش داستان‌هایی با محتوای امنیتی و جاسوسی به عنوان پدر ادبیات اطلاعاتی‌ـ‌جاسوسی چین شناخته می‌شود. این رمان روایتگر داستان رونگ جین جن نابغه ریاضی است که به بیماری اوتیسم مبتلاست، اما نبوغ او در عالم محاسبات و خصوصیات بدیعی چون آشنایی با علوم غربی و اصول تعبیر خواب موجب می‌شود یکی از سرویس‌های اطلاعاتی نظامی چین جذبش کند و… . کشف رمز به عنوان یکی از ده رمان جاسوسی برتر جهان معرفی شده، و به جهت پرداختن به ابعاد جدیدی از داستان زندگی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. سابقه امنیتی نویسنده، بر جذابیت و عینیت بیشتر روایت او افزوده است اما آنگونه که خودش تأکید کرده این داستان، یک ماجرای جاسوسی صرف نیست؛ بلکه می‌توان آن را تلاشی برای نزدیک شدن به ابعادی از بزرگ‌ترین رمز عالم یعنی «انسان» توصیف کرد.

فروشگاه کتاب کاواک

۳+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن