تازه‌های نشرداستان جهانداستان نوجوان
موضوعات داغ

از پرده حائل تا سرزمین زاغ

تازه های نشر

کتاب پرده حائل

پدید‌آورنده: یان مک یوون| مترجم: سیامک دل‌آرا  | کتاب پارسه

یان مک یوون که با رمان‌هایش جوایز متعددی را از آن خود کرده، در این کتاب اوج خلاقیت و چیره‌دستی‌اش را نشان داده است. راوی داستان، جنینی در شکم مادر است. او با درکی که از فضای پیرامونی خود دارد، متوجه می‌شود که مادر و عمویش توطئه‌ای را علیه پدرش تدارک دیده‌اند. هر چه زمان می‌گذرد، ترس و دلهره‌ی این جنین از آینده‌ی نامعلومش بیشتر می‌شود. او حتی می‌کوشد تا جایی که می‌تواند بر روند اتفاقات تاثیر بگذارد…

کتاب دفاع لوژین

پدید‌آورنده: ولادیمیر ناباکوف | مترجم: رضا رضایی | انتشارات کارنامه

چیزی که بیش‌تر متحیرش کرد این بود که از دوشنبه به بعد لوژین می‌شد. پدرش لوژین بزرگ، لوژین پا به سن گذاشته، که چند کتاب نوشته بود با لبخند از اتاق پسرش خارج شد، در حالی که دست‌هایش را به هم می‌مالید (که به روال هر شب آن‌ها را با کرم چرب کرده بود)، و با دمپایی‌های جیر، با آن طرز خاص راه رفتنش در شب، نرم و آهسته به اتاق خواب خودش برگشت. همسرش در بستر نیم‌خیز شد و پرسید: «خب، چه شد؟» لباس خانگی خاکستری رنگش را درآورد و جواب داد: «تمام شد. سخت نگرفت. اوف… راحت شدم.» همسرش گفت: «چه خوب…» و روانداز ابریشمی را آهسته روی خودش کشید. «خدا را شکر، خدا را شکر…»

کتاب سرزمین زاغ

پدید‌آورنده: کیت کانستبل | مترجم: ساجده تقی‌زاده | انتشارات هوپا

کلاغی آنجا بود. کلاغی معمولی که چشم‌های شیشه‌مانندش هم مثل بال‌هایش سیاه بود. نزدیک سیدی روی گِل زرد ایستاده و سرش را کج کرده بود. به‌نظر، واقعیِ واقعی می‌آمد. تنی از گوشت و پر داشت و با پاهایش گِل را محکم گرفته بود. سایه‌اش بر روی سطح تَرَک‌تَرَک بستر دریاچه واضح بود. کلاغ بنا کرد به حرف‌زدن!

خرید کتاب از سایت کتابفروشی کاواک

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن