تازه‌های نشرداستان ایرانداستان جهانشعر ایران
موضوعات داغ

از همسران تابستانی تا فیل در تاریکی

تازه‌های نشر

کتاب همسران تابستانی

پدید‌آورنده: بئاتریز ویلیامز | مترجم: ندا لهردی | نشر سنگ

در این رمان شخصیت‌های واقعی ستاره‌های بزرگ هالیوود مانند لارنس الیویه و ویوین لی در دوره‌ای که زن و شوهر بودند هم حضور دارند؛ همین طور فرانک سیناترا به همان شکلی که بود. تمام اتفاقات در بستر ماجراهای پرفراز و نشیب زندگی بازیگر جوان و مشهوری به نام میراندا رخ می‌ دهد. بئاتریز ویلیامز پیش از این هشت رمان پرفروش دیگر هم نوشته است، اما در این رمان او با پرداختن به وجوه تاریخی فرهنگ و سبک زندگی مردم آمریکا در اواسط قرن بیستم، داستانش را از سطح یک عاشقانه‌ ساده بالاتر می‌برد. این کتاب در سال ۲۰۱۸ نامزد نهایی جایزه گودریدز در بخش رمان‌های تاریخی شد و هم‌چنان در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار دارد.

کتاب خسرو آواز ایران (دو جلدی)

پدید‌آورنده: مسعود زرگر | انتشارات ماهریس

استاد محمدرضا شجریان در سال ۱۳۱۹ خورشیدی در خانواده‌ای اصیل و مذهبی متولد شد. پدر بزرگ وی علی‌ اکبر از مالکان سرشناس مشهد و پدرش مهدی از قاریان و مدرسان معروف مشهد بود و هر دو از صدایی بسیار خوش و رسا برخوردار بودند. شجریان از کودکی به عنوان یکی از بهترین شاگردان پدرش به خاطر صوت زیبایش در اکثر جلسات قرآنی شرکت می‌کرد. رشد و بالندگی او در خانواده‌ای به شدت مذهبی و حضور او در فضاهای مذهبی بدون شک تاثیر بسزایی در زندگی هنری او داشته است.

استاد شجریان در مسیر زندگی هنری خود به خاطر حس جست‌وجوگرش و عشق بی‌کران به موسیقی آوازی ایران، توانست تجربیات علمی و اخلاقی بسیاری کسب کند و آن را در پیشرد هنر والای موسیقی به کار گیرد. کتاب حاضر به پاس زحمات و تلاش بی‌ وقفه پنجاه‌ ساله استاد محمدرضا شجریان به موسیقی اصیل ایران تدوین شده و شامل زندگی، گفت‌ و گو ها، نقد و نظرها، مقالات و.. و نیز متن آوازها و تصنیف‌ های این استاد برجسته است.

کتاب فیل در تاریکی

پدید‌آورنده: قاسم هاشمی‌نژاد | انتشارات هرمس

رمان، داستان بسیار بسیار پرکششی دارد، جزئیاتِ اتفاق‌ ها در آن بسیار خوب از آب درآمده. گره‌ های داستان تا صفحه آخر کشش دارند و تا همان صفحه آخر باید همراه داستان باشی تا ذهنت از سوال‌ های پی‌درپی‌ای که در طول متن برایت پیش آمده خالی شود. شخصیت‌ های اصلی و فرعی بسیار متنوع هستند و هر کدام برای خود ظرافت‌ هایی دارند و همین موضوع رمان را بسیار دلنشین و جذاب کرده است.

مهمترین خصیصه رمانِ هاشمی‌نژاد جدای از قصه‌ پرکشش و جذاب، نثر شیوا و دلنشین و بسیار بسیار حرفه‌ای‌ اش است. این نویسنده از لحاظ زبانی بسیار جلوتر از زمانه خود بوده. دیالوگ نویسی‌ها آنقدر مدرن است که هنوز هم که هنوز است ما داستانی نداریم که به اندازه او سعی در خلق شخصیت‌ هایی با لحن خاص کرده باشد. نوع استفاده از فعلها و زمان‌ بندی‌ جمله‌ ها به گونه‌ای‌ست که تنها یک ویراستار حرفه‌ای میتواند این کار را برای یک کتاب انجام دهد.

اگر «فیل در تاریکی» اولین رمان ایرانی در ژانر پلیسی نباشد، بدون شک موفقترینش هست. این کتاب که فرم روایی‌اش بر اساس روزهای هفته است با ضرباهنگی نسبتا تند اتفاقات را جلو می‌ برد و توانایی این را دارد که هر لحظه به مخاطب رو دست بزند. تنوع شخصیتها، زبانی یک‌ دست و شیرین و روان و قصه‌ ای پرکشش و جذاب این کتاب را تبدیل به یک اثر خاص و همه‌ خوان کرده که میتواند طیف وسیعی از خوانندگان را تا آخرین ورق راضی نگه دارد.

خرید کتاب از سایت کتابفروشی کاواک

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن