تازه‌های نشرجامعه‌شناسیروان‌شناسیزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

از هشیاری تا افکار اجتماعی

کتاب هشیاری

پدید‌آورنده: الن لنگر | مترجم: فرامرز خضرایی | انتشارات بهجت

ناهشیاری بسیار رایج است. در واقع به نظرم تمامی مشکلات ما چه شخصی و چه ارتباطی، حرفه‌ای یا اجتماعی به طور مستقیم یا غیرمستقیم از ناهشیاری نشأت می‌گیرند. احساسات، نیت‌ها و اهداف ما با کوچک‌ترین تحریک ممکن است برانگیخته شوند و این برانگیختگی‌ها چندان براساس فرایند شناخت صورت نمی‌گیرند. به عنوان مثال علت خوش نیامدن ما از یک نفر شاید به‌خاطر تشابه اسمی وی با کسی باشد که او را دوست نداشته‌ایم.

کتاب هر روز موهبتی است

پدید‌آورنده: جان کری | مترجم: علی مجتهدزاده | کتاب پارسه

جان کری برای ما ایرانی‌ها نامی آشنا و پراهمیت است. وقتی هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۳ از وزارت خارجه آمریکا استعفا داد و جان کری بر صندلی او نشست مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا و ۴ کشور دیگر هم در آستانه برگزاری بود. یک طرفِ میز کری بود و سایر مذاکره‌کنندگان و آن سوی دیگر هم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به همراه هیات مذاکره‌کننده.

کتاب افکاراجتماعی، سیاسی و اقتصادی در آثار منتشر نشده دوران قاجار

پدید‌آورنده: فریدون آدمیت و هما ناطق | انتشارات آگاه

این تحقیق شامل فصول مهمی است در تاریخ افکار، تاسیسات سیاسی و اقتصادی جدید، و حرکت اجتماعی ایران در سده گذشته [نوزدهم]. پایه آن بر منابع منتشرنشده‌ای بنا گشته که به طور کلی مورد مطالعه منطمی قرار نگرفته، بلکه معمولا شناخته نشده‌اند و عبارت‌اند از: اندرزنامه‌ها، جزوه‌های سیاسی، رسالات برخی از نویسندگان اجتماعی، اسناد رسمی، مجموعه‌های مدارک طبقه تجار، و عرضحال‌های طبقات عامه مردم. این نوشته‌های متنوع به تفاریق از منابع مختلف، یعنی کتابخانه‌های عمومی و شخصی و آرشیوهای رسمی و خصوصی جمع‌آوری شده‌اند. روش ما در بررسی مجموع آن‌ها این است که، ضمن هر مبحث، طرح کلی نوشته‌ها را می‌آوریم که هم معیاری در سنجش عقاید و آرای این عده از اهل قلم و صاحب‌نظران را به دست دهیم،‌ و هم شیوه تفکر برخی گروه‌ها و طبقات مردم را در ارتباط با نظام سیاسی و مسائل اجتماعی و اقتصادی قرن گذشته بشناسیم.

خرید کتاب از فروشگاه کتاب کاواک

برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + ده =

بستن