تازه‌های نشرداستان ایرانداستان جهانروان‌شناسی
موضوعات داغ

از نقطه‌ی کور تا آزادی

تازه های نشر

ماه‌زرین آر.بناجی و آنتونی جی.گرین والد | مترجم: مریم تقدیسی | انتشارات پندار تابان

کتاب نقطه‌ی کور نوشته‌ی ماه‌زرین آر.بناجی / آنتونی جی.گرین والد می‌باشد که مریم تقدیسی آن را به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب توسط انتشارات پندار تابان چاپ و در ۲۱۲ صفحه به بازار عرضه شده است. آخرین چاپ آن مربوط به سال ۱۳۹۸ بوده و می‌توان به لحاظ موضوع‌بندی آن را در بخش روان‌شناسی قرار داد.

کتاب زنی که دهانش گم شد

ماهرخ غلامحسین‌پور | انتشارات مروارید

نم اشکی ریخت روی بالش اطلس گلدوزی شده‌ای که از بازار کارناتاکا خریده بودند و به طنازی قویی که می‌گفتند می‌رفته تا بمیرد، نرم و آرام خوابش برد. فردای آن روز که رخت و لباسش را می‌چپانده توی چمدان. متین بی‌هوا سر رسیده و پرسیده کجا؟ شرمیلا گفته بمبئی. اصلا بمبئی چطوره یک‌باره به ذهنش رسیده؟ چرا نگفته مثلا احمدآباد یا تامیل نادو؟

شرمیلا می‌رفت با یکی از این فسیل‌های فئودال، با یک انبان پارچه‌ی رنگی و جواهرات و قفل و زنبیلی که بهشان چسبیده و دوتی کرم رنگ و اتچکین و عمامه‌ی قرمز می‌پوشند، زندگی کند و دامن‌های تنگ ماهوت خوش پوشش بشود ساری بنارسی. روز عید دیوالی عروسی کردند و یک ماه بعد برش گرداندند. خودش را نه. تن جزغاله شده‌اش را دراز به دراز…

کتاب آزادی

جاناتان فرنزن |مترجم: شیما بنی علی | انتشارات علمی

رمان آزادی سرگذشت زندگی خانواده‌ی برگلاند و دوست صمیمی‌ شان ریچارد کتز را نقل می‌ کند، قصه‌ی استفاده و سوء استفاده از آزادی‌ هایمان، داستان آغاز و پایان عشق، عطش نوجوانی و حوادث دور از انتظار دوران بزرگسالی. حکایت این‌که چرا ما آدمها با دوستانمان رقابت می‌ کنیم، چطور به عزیزانمان خیانت می‌ کنیم و چرا اوضاع هرگز آنطور که باید درست از آب در نمی‌آید. این رمان از دل آدم‌ها سخن می‌گوید و از دغدغه‌هایی حرف می‌ زند که ما را وادار می‌ کنند تا هر کاری در حق خودمان و دیگران بکنیم.

روزنامه نیویورک تایمز در تمجید از رمان آزادی می‌گوید: «این کتاب یک شاهکار است. رمان آزادی مانند همه‌ی رمان‌های دیگر فقط یک قصه‌ محسور‌ کننده را بازگو نمیکند، بلکه با تلالو مداوم هوش اخلاقی زیاد نویسنده‌ اش دنیایی را برای ما روشن میکند که تصور میکنیم خوب میشناسیم.» به گفته‌ روزنامه گاردین این کتاب شگفت‌انگیز است. در آغاز غم‌انگیز و سپس اعتیاد‌آور است. و بعد با رضایت‌خاطر فزاینده‌ای شما را مجاب می‌کند که این رمان نسبت به سایر رمان‌های معاصرش در سطح بالاتری قرار دارد.

خرید اینترنتی کتاب از فروشگاه کتاب کاواک

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن