تازه‌های نشرداستان ایرانداستان جهان
موضوعات داغ

از نام‌ها تا صادق هدایت

تازه های نشر

کتاب نام‌ها

دان دلیلو | مترجم: مجتبی ویسی | نشر ورا

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/33969

کتاب نام‌ها نوشته‌ی دان دلیلو می‌باشد که مجتبی ویسی آن را به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب توسط انتشارات نشر ورا چاپ و در ۴۳۴ صفحه به بازار عرضه شده است.آخرین چاپ آن مربوط به سال ۱۳۹۸ بوده و می‌توان به لحاظ موضوع‌بندی آن را در بخش داستان جهان قرار داد.

کتاب آن‌ها که می‌روند و آن‌ها که می‌مانند

النا فرانته | مترجم: سودابه قیصری | نشر ثالث

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/32295

داستان آن‌ها که می‌روند و آن‌ها که می‌مانند، اواخر دهه‌ی شصت و هفتاد میلادی روی می‌دهد. این کتاب، ادامه‌ی داستان لی لای پر شر و شور و سرکش و صمیمی‌ترین دوستش، النای باهوش و خوره‌‌ی کتاب است . لینا ، بعد از جدا شدن از همسرش، با پسرش در محله‌ی جدیدی در ناپل زندگی و در کارخانه‌ای محلی کار می‌کند. النا ناپل را ترک کرده و از دانشگاهی ممتاز مدرک گرفته و کتابی منتشر کرده است، و همه‌ی این‌ها دری به جهانی از هم‌سخنانی فرهیخته و جذاب به رویش گشوده است.

کتاب مجموعه آثار صادق هدایت

صادق هدایت | انتشارات نگاه

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/34005

پژوهش‌ها و سفرهای صادق هدایت، شامل:پیشگفتار، انسان و حیوان، فواید گیاه‌خواری، اصفهان نصف جهان، سفرها و گردش‌های صادق هدایت، رباعیات حکیم عمر خیّام، ترانه‌های خیّام، پیام کافکا، چایکوسکی، معرفی و نقد کتاب خاموشی دریا، کارخانه‌ی مطلق‌سازی، چطور ژاندارک دوشیزه اورلئان شد؟معروف‌ترین اثر صادق هدایت «بوف کور» است. عده ای تصور می‌کنند او این داستان را در ایام اقامت در هند نوشته، در صورتی که چنین نیست. این اثر هدایت عمیق‌تر از آن است که او در مدت اقامت کوتاه خود در هند آن را نوشته باشد و مدتی قبل از مسافرت به هند آن را نوشته و احتمالاً در سال ۱۳۱۵ آن را تکمیل و برای نخستین بار انتشار داده است.

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن