تازه‌های نشرداستان جهانزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

از ریگودون تا فهرست شلیندلر

تازه های نشر

کتاب ریگودون

پدید‌آورنده: لویی فردینان سلین | مترجم: افتخار نبوی‌نژاد |انتشارات فرهنگ جاوید

آخرین رمان لویی فردینان سلین؛ ریگودون. سلین چند ساعت بعد تمام کردن این رمان مُرد. و چاپ‌شدن‌اش را ندید. رمانی که بالاخره در سالِ ۱۹۶۹ به بازار آمد و آخرین رمان اتوبیوگرافیک این غول فرانسوی‌ست. رمانی که هجو است و خندیدن نویسنده‌ی زخم‌خورده‌ی پیر به تمام جهان. نویسنده‌ی «مرگ قسطی» و «سفر به انتهای شب» در این رمان وصیت‌نامه‌ای مملو از نیش و کنایه نوشته. انتشار ترجمه‌ی کامل این رمان در روزهای نمایش‌گاه کتاب و از سوی نشر فرهنگ جاوید انجام خواهد شد که سال ۹۷ کتاب «گفت‌و‌گوهایی با پروفسور ایگرگ» سلین را هم با ترجمه‌ی درخشان افتخار نبوی‌نژاد منتشر کرده بود. ترجمه‌ی این رمان عملن ما را با یکی از مهم‌ترین آثار ادبی فرانسه و جهان مواجه خواهد کرد.

کتاب آخرین چیزها

پدید‌آورنده: ایریس رادیش | مترجم: مهشید میرمعزی | نشر: ثالث

کتاب آخرین چیزها نوشته‌ی ایریس رادیش می‌باشد که مهشید میرمعزی آن را به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب توسط انتشارات ثالث چاپ و در ۲۶۲ صفحه به بازار عرضه شده است. آخرین چاپ آن مربوط به سال ۱۳۹۸ بوده و می‌توان به لحاظ موضوع‌بندی آن را در بخش زندگی‌نامه و خاطرات قرار داد.

کتاب فهرست شلیندلر

پدید‌آورنده: توماس کنیلی | مترجم: محبوبه مهرآفرید | انتشارات جمهوری

کشتار شب چهارم دسامبر، اشترن را متقاعد کرد که اسکار شیندلر می‌تواند نجات‌بخش یهود شود. بنابر افسانه تلمود، عدالت در ملت‌ها وجود دارد. در هر نقطه‌ای از تاریخ جهان، مدت فرمانروایی عدالت، سی و شش سال است. اشترن به معنای واقعی کلمه به این ارقام عرفانی اعتقادی نداشت، اما افسانه به لحاظ روانشناختی برای او درست از آب درآمده است؛ گویی همه چیز برای ساختن بهشت شیندلر آماده بود، یک پناهگاه مقدس برای هم‌کیشان او

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 1 =

بستن