تازه‌های نشرداستان جهانزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

از روزگار رفته تا اعترافات یک مادر

تازه های نشر

کتاب روزگار رفته (آخرین سرخ‌ها)

پدید‌آورنده: سوتلانا آلکساندرونا الکسیویچ | مترجم: فروغ پوریاوری | نشر ثالث

سوتلاتا الکساندرونا الکسیویچ، نویسنده و روزنامه نگار اهل بلاروس برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۱۵ ، به خاطر وجوه چند صدایی نوشته هایش ستوده شده است . این نویسنده که ۳۱ مه ۱۹۴۸ در اوکراین از پدری بلاروسی و مادری اوکراینی به دنیا آمد، در دوران فعالیت روزنامه‌نگاری خود، روایت‌هایی مستند بر اساس شواهد عینی درباره‌ی چند رویداد مهم در تاریخ شوروی سابق نوشت، وقایعی نظیر جنگ جهانی دوم، جنگ افغانستان، سقوط اتحاد جماهیر شوروی و فاجعه چرنویل.

کتاب روزگار رفته، آخرین سرخ‌ها که روایتی از اضمحلال شوروی و ظهور روسیه جدید به روایت سوتلانا الکساندرونا الکسیویچ است، جوایزی همچون جایزه کتاب لس آنجلس تایمز را به دست آورده و در نشریاتی مثل واشنگتن پست، نیویورک تایمز، بوستون گلوب و وال استریت جورنال به عنوان یکی از ده کتاب برتر سال انتخاب شد.

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/26952

کتاب هوانورد

پدید‌آورنده: یوگنی وادالازکین | مترجم: زینب یونسی |انتشارات نیلوفر

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/26949

یوگنی وادالازکین گرمانویچ متولد ۱۹۶۴، نویسنده و زبانشناس اهل پترزبورگ است. برگزیده جایزه سولژنتسین در سال ۲۰۱۹ که در پرونده خود جایزه ملی کتاب و یاسنایا پالیانا را نیز دارد. همانطور که خاطرات به آرامی زنده می‌شوند، اینوکنتی شروع می‌کند به ساختن تصویری روشن از زندگی قبلی‌‌اش؛ مردی جوان در روسیه اویال قرن بیستم که در دل آشفتگی‌های انقلاب روسیه و پیامدهای آن زندگی می‌کند. به زودی تنها یک پرسش باقی می‌ماند: او چگونه می‌تواند خاطرات اوایل قرن بیستم را به یاد آورد در حالی که قرص‌های کنار تختش، تولید سال ۱۹۹۹ است؟ چه اتفاقی او را یک قرن جابه‌جا کرده است؟

کتاب اعترافات یک مادر

پدید‌آورنده: کلی ریمر | مترجم: آیدا الهی انتشارات مهراندیش

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/26919

اعترافات یک مادر، روایت عشق و محبت دو زن است به یک مرد. یکی مادری که فرزند پسرش را حتی در زندگی زناشویی تازه اش همچنان از آن خود می‌داند و دیگری همسری که در آرزوی یک زندگی عاشقانه و شیرین به مردی دل می‌بندد که می‌تواند فاتح سرزمین قلبش باشد و در قاب رویاهاش بنشیند. در این کتاب پیچ و خم‌هایی که می‌توانند در بسیاری از زندگی‌ها ظاهر شوند و بهار دلفریب زندگی‌ها را بخشکانند به گونه‌ای ماهرانه و در خلال داستانی شیرین ترسیم می‌شود و این خواننده هشیار است که می‌باید در کشاکش گیرا و پر فراز و نشیب داستان سره را از ناسره تمیز دهد و درس‌های خواندنی آن را بیابد. اعترافات یک مادر داستان عشق است و زندگی و جدالی پرامید برای رویشی سرسبز و پر بار و بر…

خرید آنلاین کتاب از سایت کاواک

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پانزده =

بستن