تازه‌های نشرداستان جهانسایرفلسفه
موضوعات داغ

از حکومت ۵۸ تا افلاطون

تازه های نشر

کتاب حکومت ۵۸ 

پدید‌آورنده: مریم زندی | ناشر: نظر

این کتاب با عکسها و تصاویری از تظاهرات در تهران، آغاز می‌ شود. پس از آن تصاویری از بازگشایی دانشگاه‌ ها، صف مردم برای خرید نفت، تا اولین مصاحبه مطبوعاتی آیت الله خمینی در ایران و بسیاری وقایع روز دیگر را می‌ توان مشاهده کرد و در پایان هم عکسهایی از انتخابات ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸. مریم زندی پس از چاپ کتاب انقلاب ۵۷ بار دیگر تصمیم می‌گیرد مشاهدات و عکسهایش از وقایع سال ۱۳۵۸ را هم چاپ کند.

  وقایعی چون روز پاکسازی محله عودلاجان در جنوب شهر تهران، راهپیمایی هوادارن گروه‌های سیاسی مختلف، حضور زنان در انقلاب، راهمپیمایی زنان در اعتراض به قانون تعدد زوجات، انقلاب فرهنگی و حتی اعلان ها و پوسترهای گروه‌ های سیاسی که آن روزها بر در و دیوار شهر چسبانده شده بود.

کتاب مگس‌ها

پدید‌آورنده: ماریانو آسوئلا | مترجم: وازریک درساهاکیان | ناشر: فرهنگ نشر نو

پایتخت در خطر سقوط است و نیروهای وی‌یا و ساپاتا شهر را ترک میکنند و مردم وفادار به انقلاب نیز در پی آنان جلای وطن میکنند. سیاستمداران، کارمندان، ژنرالها و افسران «ارتش سابق فدرال»، دکترها، معلم‌ها، زنان راحت طلب تهی‌ مغز، زنان بدکاره، و خلاصه همه کسانی که کوته نظرانه به وی‌یا دل بسته بودند، نومیدانه می‌ کوشند بگریزند تا به‌دست سربازان سرخپوست قبیله «یاکی» کشته نشوند.

این فراریان هراسان در یک واگن بهداری گرد می‌آیند و در سراسر شبی هولناک، حدسهای دیوانه‌ وار خود را بلغور میکنند. ماریانو آسوئلا را «رمان‌نویس انقلاب» نامیده‌اند. او نخستین رمان‌نویس انقلاب مکزیک است و دیگر نویسندگان متعهد مکزیک تحت تأثیر او بوده‌اند. مگس‌ها از نخستین و مهم‌ترین رمان‌های آسوئلاست که در دوره‌ی دیکتاتوری پورفیریو دیاس نوشته است.

کتاب افلاطون، چکیده‌ی جامع کل آثار و یک مقاله از امرسون

پدید‌آورنده: افلاطون | مترجم: بهنام چهرزاد | ناشر: بهجت شما

افلاطون معدل بزرگ آدمیت است . کسی‌ست که بهترین تفکرات در او چون همسنگی متناظر بر قریحه و استعداد عمل می کنند،چنانکه دیگران در وی رویاهای خود و ارزش های تمنا شده‌ای را می‌بینند که در این انسان به گران‌مایگی و تبدیل رسیده و اسوه‌ی آنها شده است؛ همچنین تجلی یک شعور همگانی والا در صلاحیت و ضمانت او هست که وی را شایسته‌ی آن می‌کند تا ترجمان راستین جهان باشد.

افلاطون در بادی امر خردی به‌سان طبقه‌ی شاعران و فیلسوفان دارد با این وجود او صاحب آن چیزی‌ست که در آنها به چشم نمی‌خورد و آن همان تهور، حساسیت و شعور رازگشاست که شعر وارگی‌اش را به تجلیات جهان پیوند داده و در اصل پلی از شوارع شهرهای(شاعرانه ) به آتلانتیس(جهان واقع ) میزند.

مشاهده جزئیات بیشتر و خرید اینترنتی کتاب از سایت کاواک

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن