تئاتر و سینماتازه‌های نشرداستان جهانفلسفه
موضوعات داغ

از تصویر تا همصحبتی با خیال

تازه های نشر

کتاب میدل مارچ (دو جلدی)

جورج الیوت | مترجم: رضا رضایی | نشر نی

در سلسله‌ رمان‌ نویسان بزرگ انگلیسی در قرن نوزدهم، که از جین آستین و خواهران برونته آغاز می‌ شود و به چارلز دیکنز و تاماس هاردی می‌ رسد، جورج الیوت به‌ سبب مهارت و ژرف‌بینی‌ اش در توصیف انگیزه‌ ها مقام منحصر به‌ فردی دارد، به‌ طوری که بسیاری از نقادان مدرن او را بزرگ‌ ترین رمان‌ نویس انگلیسی قرن نوزدهم می‌ دانند. شخصیت‌ های رمان میدل مارچ به‌رغم سادگی ظاهری‌ شان زندگی درونی بغرنجی دارند. بعضی بر معیارهایی پای می‌ فشارند که همگان آنها را صرفاً تحسین می‌ کنند و نه تشویق، بعضی دیگر بر عادیاتی متکی‌ اند که همگان آن‌ها را تشویق می‌ کنند و نه تحسین. میدل مارچ داستان یک شهر است با همه‌ی ابعاد و مناسباتش.

کتاب تصویر، سینما، اجتماع

روبرت صافاریان | نشر مرکز

سه دهه نوشتن درباره‌ی سینما تنها نوشتن درباره‌ی سینما نبوده است بلکه گفت‌و‌گویی بوده است از خلال فیلم‌ها – و بیشتر فیلم‌های ایرانی  با مسائل حاد جامعه و زمانه، مسائلی چون رابطه‌ی اجتماع و هنر، مهاجرت، جایگاه زن، دنیای مجازی و جامعه‌ی ارامنه به‌عنوان نمونه‌ای از مسائل اقلیت‌ها‌، دغدغه‌هایی که به تبع گذشته و حال من، هر یک گوشه‌ای از ذهنم را اشغال کرده بوده‌اند.

البته سینما در این میان تنها وسیله یا بهانه‌ نبوده است. سینما برای من هم مثل بسیاری از هم نسلانم عشق بوده است. عشقی که بخصوص در سال‌های نخست آشنایی احساسات و اندیشه‌ی آدم را به‌شدت درگیر خود می‌کند و لذت‌بخش‌ترین لحظات زندگی آدم را می‌سازد.

کتاب همصحبتی با خیال، گفت‌وگو با واقعیت

مایلز کینگتن | مترجم: حسن کامشاد | فرهنگ جاوید

مجموعه همصحبتی با خیال،گفت‌‏وگو با واقعیت را از مایلز کینگتن، نویسنده، طنزپرداز و روزنامه‌‏نگار مشهور بریتانیایی با مشاهیر جهان را دست انتشار دارد.

این گفت‏‌وگوهای خیالی برای نخستین بار از رادیو پخش شد و بازیگران سرشناس نقش چهره‏‌های تاریخی چون رابینسون کروزو، اسکار وایلد، آرتور کانن‏دویل، مونالیزا و دیگران را ایفا کردند.
این کتاب با ترجمه حسن کامشاد که در ترجمه آثار طنازانه قلمی توانمند دارد و آثار بسیاری را ترجمه کرده است، اردیبهشت ماه در ویترین کتابفروشی‏‌ها خواهد بود. کامشاد در کارنامه‏‌ی خود ترجمه‏‌های آثاری چون تاریخ بی‏خردی، امپراتور، آخرین امپراتور، دریای ایمان، قبله عالم، استالین مخوف، سرگذشت فلسفه، ویتگنشتاین، پوپر و ماجرای سیخ بخاری و… دارد.

جهت خرید کتاب به وبگاه کاواک مراجعه نمایید:

https://www.cavack.com/

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 20 =

بستن