تازه‌های نشرجامعه‌شناسینمایش‌نامه و فیلم‌نامه
موضوعات داغ

از تاجر ونیزی تا رویاهای انقلابی

تازه های نشر

کتاب تاجر ونیزی

پدید‌آورنده: ویلیام شکسپیر | مترجم: مهران صفوی | کتاب پارسه

اگر سخن عشق در میان نیست، بگذارید این‌گونه گوییم که غمگین‌اید چون شاد نیستید و بر همین جمله، به مزاح و مطایبه می‌گذرانید و در جست‌وخیزید چون که غمگین نیستید. به ژانوس سوگند که مادر طبیعت به عمر خویش مردمانی بس غریب در دامان خویش پرورانده است: برخی پیوسته خیرخیر به پیرامون خویش درمی‌نگرند و از شنیدن نوای محزون نی‌انبان نیز هم‌چون طوطی به عبث خنده سر می‌دهند و دیده چین و برخی هم، چندان عبوس و مکدرند که حتی از شنیدن لطیفه‌ای نیز رغبتی به تبسم و نمایانی دندان‌های خویش ندارند، حتی اگر نستور از آن به خنده درآمده باشد.»

کتاب رویاهای انقلابی

پدید‌آورنده: ریچارد استایتز | مترجم: افشین خاکباز | نشر نو

ریچارد استایتز با بررسی تاریخ اجتماعی و فکری و فرهنگی روسیه در سال‌های پیش و پس از انقلاب اکتبر ۱۹۱۷، بر این باور است که انقلاب روسیه فقط پیرامون آرمانشهرهای مارکسیستی شکل نگرفته، بلکه برخاسته از برخورد و تلاقی سنت‌های آرمانشهرباورانه تاریخ روسیه است که رویاها و کابوس‌های دهقانان و کارگران و روشنفکران و دولت و نظامیان و دیگر گروه‌ها را در بر می‌گیرد.

کتاب پس از نخستین سه دقیقه

پدید‌آورنده: ت. پادمانابان | مترجم: محسن شادمهری و فاضله خواجه‌نبی | انتشارات ققنوس

کیهان‌شناسی‌ و شناخت‌ ما از این‌که‌ ساختارهایی‌ نظیر کهکشان‌ها شکل‌ گرفته‌اند طی‌ دو دهه‌ اخیر به‌ شکل‌ قابل‌ملاحظه‌ای‌ بسط‌ و گسترش‌ یافته‌ است‌. همراه‌ با این‌ پیشرفت‌ شاهد افزایش‌ آگاهی‌ عمومی‌ درباره‌ نجوم‌ و کیهان‌شناسی‌ هستیم‌ که‌ بدون‌ شک‌ بخشی‌ از این‌ نگرش‌ ناشی‌ از مطبوعات‌ است‌. در چنین‌ شرایطی‌، مسلماً کتابی‌ که‌ تفکر رایج‌ در کیهان‌شناسی‌ را به‌ شکلی‌ قابل‌ درک‌ برای‌ عموم‌ ارایه‌ کند، مطلوب‌ خواهد بود. کتاب‌ پس‌ از نخستین‌ سه‌ دقیقه‌ قصد آن‌ دارد توصیفی‌ بدون‌ ریاضیات‌ از کیهان‌شناسی‌ برای‌ خواننده‌ عام‌، عرضه‌ کند. در عین‌ حال‌، کتاب‌ به‌ گونه‌ای‌ نوشته‌ شده‌ است‌ که‌ خواننده‌ شور و هیجان‌ این‌ علم‌ را در خود احساس‌ می‌کند. علمی‌ که‌ با گام‌هایی‌ شتابان‌ به‌ پیش‌ می‌رود.

 

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هجده =

بستن