Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/magcavac/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051
تازه‌های نشرداستان جهانسایرنقد ادبی و مقالات
موضوعات داغ

از انسان‌گرایی در سعدی تا دانشنامه ایرانیکا

تازه های نشر

خرید کتاب از فروشگاه کتاب کاواک

کتاب انسان‌گرایی در سعدی

عباس میلانی و مریم میرزاده | نشر زمستان

انسان‌گرایی گام نخست برای برانداختن برخوردهای مردسالارانه با زن بود و برای برکشیدنش به جایگاه طبیعی‌اش که همان برابری با مرد است. دیدگاه سعدی درباره‌ی زن به اندازه دیدگاهش درباره‌ی راستگویی زیر خرواری خرافه و نگاه سرسری پنهان مانده است. سعدی با همه اندیشه‌های نویی که داشت و با همه آزموده‌هایی که در سفرهای خود به دست آورده بود، باز هم فرزند زمان خویش بود. در بسیاری از نوشته‌هایش روایت «مردانه»ا‌ی از زنان دارد و در برخی دیگر نگاهی سخت نو و دیگرگون از هنجار زمانش. ابیاتی که در آنان سعدی نگاهی سخت نکوهیده را درباره‌ی زنان باز می‌گوید کم نیستند.

اشتفان تسوایک | مترجم: جواد شیخ‌الاسلامی | انتشارات توس

این کتاب علاوه بر متن دو داستان خواندنی از تسوایگ با عناوین آموک و نامه از زنی ناشناس، حاوی نقد و بررسی علی دشتی پیرامون آثار نوشتاری نویسنده و مقدمه‌ای از مترجم پیش از آغاز هر یک از دو داستان حول آن هاست. «آموک» داستانی است از زبان یک دکتر اروپائی که سرگذشت دردناک خود در سال‌های خدمت در یکی از سرزمین‌های مستعمره جنوب شرقی آسیا را روایت می‌کند و «نامه از زنی ناشناس» داستان عشقی در دوران نوجوانی و قصه‌‌ای از سقوط یک زن در ورطه تن‌فروشی است.

مری بویس | مترجم: پیمان متین | انتشارات فرهامه

دانشنامه ایرانیکا، جامع‌ترین و جدی‌ترین کار گروهی است که در زمینه فرهنگ و تاریخ ایران پیش از اسلام و ایران اسلامی، در قرن اخیر صورت گرفته است. اثری گریز ناپذیر برای هر محققی که به طور تخصصی در حوضه حوزه مطالعات اسلامی و ایرانی به تحقیق می‌پردازد.

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *