ادبیات ایرانتازه‌های نشرسرگرمیشعر ایران
موضوعات داغ

از اتول نامه تا آیدا در آینه

تازه‌های نشر

کتاب اتول نامه

پدید‌آورنده: سید جمال هادیان طبائی زواره | فرهنگسرای میردشتی

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/29644

ماهیت این کتاب به گونه‌ای است که علاوه بر آنکه به گوشه‌ای از فرهنگ فولکلور ایران‌ زمین می‌پردازد. نوعی ادبیات طنز نیز به شمار می‌آید؛ مضاف بر آن بخش آغاز‌نامه کتاب حاوی تاریخ و وضعیت حمل‌ و ‌نقل به‌ ویژه در تهران قدیم، ورود و رواج اتومبیل و اولین‌های آن مثل نخستین اتومبیل در ایران، ماشین‌دودی، تراموای اسبی، نخستین تصادف، نخستین اتوبوس، نخستین تاکسی، نخستین شوفر مرد و زن، اشعار تخت‌ حوضی درباره اتومبیل مثل شعر مشهور ماشین مشدی‌ممدلی همراه با تصاویری بکر و منحصر به فرد است که بسیاری از این موارد برای نخستین‌ بار منتشر می‌شود.

کتاب مطالعات بازی

پدید‌آورنده: فرانس مائورا | مترجم: حمیدرضا سعیدی | نشر نو

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/29643

مطالعات بازی حوزه‌ای میان‌-رشته‌ای و بسیار نوین است که در ایران چندان شناخته شده نیست. کتاب «مطالعات بازی: بازی و فرهنگ از آغاز تا امروز» که ترجمه‌ای است از کتاب An Introduction to Game Studies: Games in Culture نوشته‌ی فرانس مائورا، و ترجمه حمید رضا سعیدی در صدد است که با ایجاد فهمی تاریخی از مقوله‌ی بازی، این پدیده طبیعی- فرهنگی را از طریق مطالعه‌ی بازی‌ها و بازیکن‌ها و همینطور مطالعه‌ی بافتار‌های آنها مورد بررسی قرار داده و تبیین کند. کتاب حاضر می‌تواند هم برای بازی‌ساز‌هایی که مایل به فهم عمیق‌تری از بازی‌ها هستند مورد استفاده قرار گیرد، و هم مقدمه‌ای باشد برای پژوهش‌گران حوزه‌ی رسانه، که در صدد ورود به مقوله‌ی مطالعات بازی، به خصوص مطالعات بازی‌های دیجیتال هستند.

کتاب آیدا در آینه

پدید‌آورنده: احمد شاملو | انتشارات نگاه

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/29642

آیدا در آینه عنوان مجموعه شعری است از احمد شاملو شاعر معاصر ایرانی و اولین مجموعه شعر پس از حضور آیدا در زندگی شاملو. از مهم‌ترین شعرهای این کتاب می‌توان به آیدا در آینه، سخنی نیست، سرود برای سپاس و پرستش، شبانه (میان خورشیدهای همیشه…)، آغاز، تکرار، وصل، پایتخت عطش، من مرگ را اشاره کرد.

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن