پاورقی
موضوعات داغ

آثار برندگان جایزه ادبی نیوبری بخش اول

از ابتدا تا امروز

خرید اینترنتی کتاب از کتاب فروشی کاواک

کتاب هیتی (عروسک یکصدساله)

راشل فیلد

مترجم: محمد قصاع

ناشر: محراب قلم

هیتی، عروسکی که بیش از صد سال عمر دارد، از آرامش فروشگاه عتیقه‌فروشی استفاده می‌کند تا ماجراهای زندگی‌اش را روایت کند. او در این داستان برای ما از سفرهای دریایی‌اش، از شکار نهنگ، غرق شدن و نجات یافتن، برخورد با قبایل وحشی، سفر به هند و اروپا، از خانواده‌ها و فرهنگ‌های گوناگون و از خردسالان و بزرگسالان و سالخوردگان حرف می‌زند. با او همراه شوید تا از ماجراهای گردشی صد ساله در دور دنیا باخبر شوید؛ با آدم‌های مختلف آشنا شوید؛ فرهنگ‌های متفاوت را ببینید؛ و از ماجراجویی لذت ببرید.

کتاب سفرهای دکتر دولیتل

هیو لافتینگ – کاترین اولمستید

مترجم: مازیار موسوی

انتشارات قدیانی

در این کتاب که در دسته رمان‌های کلاسیک نوجوان طبقه‌بندی شده خواننده با قصه دکتری مهربان روبرو می‌شود که به خاطر شفقت، حیوانات بسیاری را در خانه نگهداری می‌کند و همین نکته موجب می‌شود تا اتفاقاتی را تجربه کند و سفری دور و دراز را آغاز کند. روند داستان و زبان ترجمه آن، اثر را خواندنی کرده و خواننده می‌تواند در فضای داستان وارد شود و تخیل کند. دکتر دولیتل زبان حیوانات یاد می‌گیرد و با حیوانات سخن می‌گوید و می‌تواند دردهای آنها را مداوا کند. او با این توانایی دردهای حیوانات را درست و صحیح درمان می‌کند، برای نمونه به اسب مزرعه عینک می‌دهد و یا به میمون‌ها آمپول می‌زند…

کتاب داستان بشر

نویسنده:  هندریک ویلم وان لون

مترجم: محمدعلی جمال‌زاده

انتشارات  سخن

یونانیان در آغاز تاریخ خود شعرهایی را که به افتخار نیاکان دلیرشان، که قوم پلاژ را از خاک هلاد بیرون کرده و سلطنت مقتدر تراوا را درهم شکسته بودند، جمع آوری کردند. این شعرها را که به منزله قصیده‌های خودمان بود در جاهای عمومی می‌خواندند و مردم برای شنیدن آنها دور هم جمع می‌شدند. ولی باید دانست که تیاتر که امروز یکی از حوایج ما گردیده و از بهترین تفریحات ما به شمار می‌آید از این شعر خواندن‌ها ریشه و سرچشمه نگرفته است. در این کتاب با زبانی ساده و الفاظ مناسب تمام وقایع حیات اولاد آدم از قبیل جنگ‌های چنگیزخان و ژاپن عهد تویو و کارهای پطر کبیر و کیفیات ظهور و پیشرفت روسیه شوروی، ارتقاء کلیسا، حضرت محمد (ص)، جنگ‌های صلیبی، حکومت‌های مستقل در قرون وسطی، عصر تجلیات و…. به تصویر کشیده شده است.
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن