Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/magcavac/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051
پاورقیپیشنهاد کاواکویترین کاواک
موضوعات داغ

آثار برندگان جایزه‌ی ادبی نیوبری

بخش هفتم

کتاب سفر لی‌لی

پدید‌آورنده: پاتریشیا رایلی گیف

مترجم: فهیمه مهدی زاده

ناشر: فرهنگ نشر نو

هر تابستان، لی لی به همراه پدرش به خانه ی خانوادگی شان در راک اوی در نزدیکی اقیانوس اطلس می رود. اما تابستان ۱۹۴۴ متفاوت است: جنگ جهانی دوم، پدر لی لی را به آن سوی اقیانوس فرستاده، بهترین دوست لی لی مجبور به جابه جایی و ترک خانه شده و لی لی مجبور به زندگی با مادربزرگش شده است. اما روزی پسری مهاجر از مجارستان به نام آلبرت برای زندگی به راک اوی می آید. آلبرت که بیشتر اعضای خانواده اش را در جنگ از دست داده، خیلی زود با لی لی رابطه ای بسیار صمیمی شکل می دهد و آن ها به نوعی محرم اسرار یکدیگر می شوند. اما هر دوی آن ها دروغ هایی گفته اند و دروغ لی لی ممکن است به قیمت جان آلبرت تمام شود. رمان سفر دریایی لی لی، رمانی بسیار گیرا و هیجان انگیز است که روایت زندگی سخت و تقلاهای نوجوانان محصور شده در دنیایی درگیر جنگ و خونریزی را به بهترین نحو به مخاطبین خود ارائه می دهد.

 

کتاب باد، نه بادی

پدید‌آورنده: کریستوفر پل کورتیس

مترجم: فرمهر منجزی

ناشر: پیدایش

در فیلینت میشیگان، اوضاع همه سخت است. اما برای باد پسر ده ساله‌ی بدون مادر اتفاق‌های دیگری هم می‌افتد؛ باد چمدانی دارد و پر از وسایل خاص و پدری که هیچ‌گاه او را ندیده است. مادر، پیش از مرگش سرنخی برای باد گذاشته بود: اعلان‌های تبلیغاتی خواننده‌ی معروف: هرمان ئی کالووی و گروه مشهورش. این اعلان‌ها شاید باد را به پدرش برساند. باد باید چمدانش را بردارد و از یتیمخانه فرار کند و به دنبال پدر اسرار آمیزش برود. چیزی جلودار او نیست، نه گرسنگی، نه ترس از خون‌آشام‌ها و نه حتی خود هرمان‌ئی کالووی…

 

کتاب آخرین گودال

پدید‌آورنده: لوییس سکر

مترجم: حسین ابراهیمی

ناشر: قدیانی

کتاب آخرین گودال نوشته‌ی لوییس سکر می‌باشد که حسین ابراهیمی آن را به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب توسط انتشارات قدیانی چاپ و در ۲۸۰ صفحه به بازار عرضه شده است.آخرین چاپ آن مربوط به سال ۱۳۹۸ بوده و می‌توان به لحاظ موضوع‌بندی آن را در بخش داستان نوجوان قرار داد.

  • نوشته‌های پیشین را از این‌جا بخوانید!
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *