پاورقی
موضوعات داغ

آثار برندگان جایزه‌ی ادبی نیوبری

بخش دهم

کتاب جایی که کوه بوسه می‌زند بر ماه

پدید‌آورنده: گریس لین

مترجم: پروین علی‌پور

ناشر: افق

از دست این دختر چه کاری ساخته است؟ مین‌لی نزدیک کوه بی‌ثمر در روستایی فقیر زندگی می‌کند. سال‌هاست که روستا رنگ خوشبختی ندیده است. مین‌لی در مزرعه کار می‌کند و تنها دلخوشی‌اش قصه‌هایی است که پدرش برای او می‌گوید.

کتاب ماه بر فراز مانیفست

پدید‌آورنده: کلر وندرپول

مترجم: کیوان عبیدی آشتیانی

ناشر: افق

آبیلن تاکر، احساس تنهایی و طردشدگی می کند. پدرش او را سوار قطار کرده تا زمانی که خودش مشغول کار بر روی راه آهن است، آبیلن، تابستان را در کنار دوستی قدیمی سپری کند. آبیلن که وسایل بسیار کمی همراه خود دارد، در مانیفست در ایالت کانزاس از قطار پیاده می شود تا درباره ی کودکی پدرش اطلاعاتی به دست آورد.

کتاب وقتی به من می‌رسی

پدید‌آورنده: ربکا استید

مترجم: کیوان عبیدی آشتیانی

ناشر: افق

میراندا و بهترین دوستش، سال، کلاس ششم هستند و یاد گرفته اند که چطور مسیر خود را در خیابان های کناری محل زندگی شان در نیویورک پیدا کنند. آن ها مناطق امن و بی خطر مانند خواربارفروشی محله را می شناسند و می دانند که از چه کسانی باید اجتناب کنند. اما ماجراهای غیرمعمولی شروع می شوند. بچه ای که تازه به محل آمده، بدون دلیل مشتی به صورت سال می زند و او دوستی اش را با میراندا قطع می کند.

  • نوشته‌های پیشین را از این‌جا بخوانید!
۰
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن