پاورقیداستان جهان
موضوعات داغ

آثار برندگان جایزه‌ی ادبی من‌ بوکر–بخش پنجم

ابتدا تا امروز

کتاب دریا | جان بنویل | مترجم: اسدالله امرایی | نشر افق

جان بنویل، در این رمان درخشان که در مورد عشق، فقدان و قدرت غیرقابل پیش‌بینی حافظه است، شخصیت اصلی داستانش یعنی مکس موردن را به ما معرفی می‌کند؛ مرد ایرلندی میان سالی که به شهر ساحلی دوران تعطیلات تابستانی کودکی‌اش بازگشته است تا با غم از دست دادن همسرش کنار آید. این سفر همچنین، بازگشت به مکانی است که او برای اولین بار خانواده‌ی گریس را ملاقات کرد؛ افرادی که با آن ها برای اولین بار، بی‌مقدمگی عشق و مرگ را تجربه کرده بود. موضوعی که مکس درباره‌ی گذشته و اثرات محو نشدنی اش بر خود متوجه می‌شود، در مرکز توجه این رمان مرثیه وار و درخشان قرار دارد. رمان دریا جزء بهترین آثار نویسنده ی چیره دست خود است.

کتاب هرگز ترکم مکن | کازوئو ایشی گورو | مترجم: مهدی غبرایی | نشر افق

کتی، که حالا ۳۱ساله است، کودکی خود را در مدرسه‌ای خصوصی به نام هالیشام گذراند؛ مدرسه‌ای در حومه‌ی خوش منظره‌ی یکی از شهرهای انگلیس و جایی که از کودکان در برابر دنیای بیرون از مدرسه محافظت می‌شد. کودکان هالیشام، با این فکر تربیت می‌شدند که آن‌ها خاص و استثنایی هستند و سلامت روحی و جسمی‌شان، نه تنها برای خودشان، بلکه برای جامعه‌ای که در آینده به آن وارد می‌شوند، بسیار مهم و حیاتی است.

سال‌های زیادی کتی این گذشته‌ی رویایی را پشت سر گذاشته و فراموش کرده بود، اما وقتی دو نفر از دوستانش در هالیشام به زندگی او بازمی‌گردند، او مقاومتش در برابر این خاطرات را از دست می‌دهد. رمان هرگز ترکم مکن با سادگی فریبنده‌ی داستانش، به آرامی، طنین و عمق عاطفی فوق‌العاده ی خود را آشکار می‌سازد و جای خود را در زمره‌ی بهترین آثار ایشی گورو باز می‌کند.

خرید کتاب از سایت کاواک

۳+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن